Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Decoupage

Decoupage

Decoupage - technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię drewnianą, metalową, szklaną, tkaninę, plastik, ceramiczną wzoru wyciętego z papieru ryżowego lub serwetki papierowej  i pokryciu go wieloma warstwami
lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. W naszym sklepie znajdziesz wiele narzędzi do szobienia techniką decoupage.

Decoupage Nie ma żadnych produktów

Podkategorie

 • Akcesoria i narzędzia
  Pędzle gąbkowe i z włosia świetne do farb wodnych, akrylowych , malowania dużych powierzchni, nakładania lakieru,kleju, weniksów w technice zdobienia decoupage.
  Przed rozpoczęciem pracy warto zaopatrzyć się w kilka pędzli różnego rodzaju.
  Pędzle, których będziemy używać do przygotowania podłoża, czy do gruntowania mogą być zwykłymi pędzlami do majsterkowania, z kolei pędzle do klejenia i malowania powinny być najwyższej jakości, najlepiej, żeby to były specjalistyczne pędzle malarskie.
 • Farby
  Do decoupage używamy farb akrylowych. Nie wydzielają one nieprzyjemnego zapachu, szybko schną i są dostępne w bogatej palecie barw. Wyśmienite dla osób pracujących na dużych powierzchniach. Farby są gęste i zawierają bardzo dużą ilość pigmentu. Produkcja tych farb jest całkowiecie ręczna i w przeciwieństwie do produktów chińskich zawiera mniejszą ilość  wody.
 • Kleje i werniksy
  Kleje, lakiery szklące, błyszczące, matowe, werniksy pękające, postarzające - wszystko co niezbędne, by przymocować motyw czy to z serwetki czy papieru ryżowego, nadać mu efektownego, błyszczącego, matowego wyglądu, a przy pomocy werniksu sprawić, że ozdobia wykonana techniką decoupage nabierze niezwykle ciekawego wymiaru.
 • Papier ryżowy

  Przy technice decoupage papier to podstawowy i niezbędny element. Można wykorzystać niemal każdy rodzaj papieru – od gazet, przez specjalistyczne papiery do decoupage ’u, po papier ryżowy. Przy wyborze papieru należy kierować się jedynie jego reakcją na zetkniecie się z wodą. Jeżeli po zamoczeniu kolory nie rozmazują się, to znaczy, że papier jest odpowiedni. Dlatego papier ryżowy jest do decoupage doskonały. Jest delikatny i jednocześnie bardzo wytrzymały, ma bardzo wyraźny druk w pięknych, nasyconych kolorach.
  Przyjemny w użyciu, z ozdobnymi włóknami posiada wzory łatwe do wycięcia i wyrywania, doskonale przykleja się do podłoża, idealnie wtapia się w tło.

   

 • Serwetki papierowe
  Dostępne w wielu wzorach i kolorach serwetki papierowe. To, jakimi motywami chcemy się posługiwać zależy tylko od naszej wyobraźni. Przy ich wyborze należy się kierować grubością. Należy wybrać serwetki klasyczne, najbardziej powszechne, składające się z 3 warstw. Można z nich swobodnie wycinać wybrane motywy, a średniej grubości struktura sprawia, że nie drą się przy wycinaniu ani nie tracą na efektywności przy naklejaniu na powierzchnię.
 • Decoupage przestrzenny

  Makieta domków do samodzielnego wycinania i składania, które wykorzystywane mogą być do tworzenia trójwymiarowych bombek dekorowanych od środka. Bombkę wypełnia się masą śnieżną ze sztucznego śniegu. Niepowtarzalny krajobraz zimowy można stworzyć również w szklanym kielichu badź szklanej kuli i będzie to przepiękna ozdoba na stole wigilijnym.

 • Przedmioty do zdobienia
  Pudełka, świeczniki z dobrej jakości drzewa czy zakładki, podstawki pod kubek, ramki, napisy ozdobne ze sklejki to tylko część przedmiotów do zdobienia w orygonalny sposób techniką decoupage. Można je zdobić zarówno papierem ryżowym jak i serwetkami tworząc wyjątkowe dekoracje i ozdoby.