Wianek naturalny na Boże Narodzenie

 

Jak zrobić naturalny wianek bożonarodzeniowy ze sznurka jutowego?

Poniżej pokażę jak z oponki styropianowej, sznurka jutowego i kilku ozdób zrobić piękny naturalny wianek na Boże Narodzenie.
Samodzielnie wykonana dekoracja na pewno ozdobi Twój dom
na czas świąt.
A może stanie się pięknym, osobistym i oryginalnym prezentem
dla kogoś bliskiego…?

19

Krok 1:
Produkty potrzebne do wykonania wianka:
oponka ze styropianu 22 cm,
wstążka brokatowa 6 mm (srebrna),
wstążka brokatowa 25 mm (srebrna),
wstążka satynowa 25 mm (biała),
sznurek jutowy (naturalny),
sznurek jutowy (ecru),
koronka bawełniana (beżowa, ażurowy kwiatek),
sizal (naturalny),
sznurek  metalizowany 1 mm (srebrny),
naklejki z pianki brokatowe gwiazdki,
gwiazdki i serca z kory brzozy,
gwiazdki z drewna osikowego,
perełki 6 mm (białe),
pistolet do kleju na gorąco.

01

Krok 2:
Pracę nad stworzeniem bożonarodzeniowego wianka zaczynam od owinięcia oponki ze styropianu sznurkiem jutowym. Początek sznurka przyklejam klejem na gorąco i powoli owijam wianek. Sznurkiem jutowym owijam połowę oponki, koniec sznurka również przyklejam klejem.

02 (2)

Krok 3:
Pozostałą część styropianowej oponki owijam białą wstążką satynową o szerokości 25 mm. Ją również przyklejam za pomocą pistoletu z klejem na gorąco.

03

Krok 4:
Następnie na połowie oponki owiniętej białą wstążką przyklejam dla ozdoby sizal. Później owijam go dodatkowo sznurkiem jutowym w kolorze naturalnym. Sznurek owijam w taki sposób aby powstały krzyże.

04

05

Krok 5:
W miejscu łączenia się sizalu i sznurka jutowego przyklejam klejem na gorąco beżową bawełnianą koronkę. Pierwszy rząd koronki przyklejam dokładnie w miejscu łączenia, dwa pozostałe rzędu koronki przyklejam obok.

06

07

Krok 6:
Tak przygotowany wianek mogę dowolnie przyozdobić. Ja użyłam do dekoracji gotowe ozdoby: gwiazdy i serca z kory brzozy, brokatowe naklejki z pianki, gwiazdy z osiki. Wszystkie te ozdoby przyklejam za pomocą kleju na gorąco.

08

09

10

Krok 7:
Na koniec owijam dekoracyjną część oponki srebrnym sznurkiem, na który nawlekam perełki. Dla ozdoby sznurek owijam w taki sposób aby sznurki się krzyżowały.

11

13

12

Krok 8:
Wianek jest już w zasadzie gotowy. Można go oprzeć na parapecie lub na postawić na półce. Ja jednak chciałabym aby mój wianek można było powiesić np. na oknie. Robię mu zatem zawieszkę z kawałka brokatowej tasiemki o szerokości 6 mm, którą przyklejam klejem na górze wianka, na samym jego środku. Zawieszkę ozdabiam zrobioną kokardką z tej samej tasiemki ale w rozmiarze 25 mm. Ją również przyklejam klejem na gorąco.

14

16

Krok 9:
Pięknie naturalny wianek na Boże Narodzenie gotowy.
Gwarantuję, że ozdobi każdy dom…

19

20

17

18

21

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *