Choinka i bombka srebrno-czarna

 

Jak zrobić choinkę ze stożka styropianowego i bombkę styropianową srebrno-czarną ze sznurka i perełek.

Poniżej pokażę jak samodzielnie wykonać stożek – choinkę ze sznurka i perełek.

Do kompletu proponuję bombkę w tym samym stylu.

Całość utrzymana będzie w tonacji srebrno-czarnej.

22

Krok 1:
Produkty potrzebne do wykonania choinki i bombki:
stożek ze styropianu 20 cm,
kula styropianowa 10 cm,
sznurek oplatany srebrny z perełkami 5 mm,
podwójne koraliki na sznurku białe,
sznurek woskowany czarny,
łańcuszek srebrny oplatany,
łańcuszek z cyrkonią srebrny,
taśma cyrkoniowa czarna,
aplikacje srebrne gwiazdki puchowe,
nożyczki,
pistolet z klejem na gorąco.

01

Krok 2:
Kulę ze styropianu o średnicy 10 cm ozdabiam paskiem taśmy diamentowej w kolorze czarno srebrnym, który przyklejam klejem na gorąco na samym środku kuli. Diamenciki na takiej taśmie umiejscowione są na specjalnej siatce, którą można dowolnie przycinać według potrzeby. Resztę bombki owijać będę sznurkiem o grubości 5 mm. Ja wybrałam sznurek srebrny ozdobiony perełkami, który jest ozdobą samą w sobie. Krok po kroku owijam kulę sznurkiem cały czas podklejając klejem.

02

03

04

05

Krok 3:
Zawieszkę do bombki można zrobić z dowolnego sznurka czy tasiemki. Ja użyłam ozdobnego srebrnego łańcuszka, który przyklejam klejem na samej górze kuli. Dół kuli ozdabiam gwiazdką aby zakryć miejsce, w którym kończy się sznurek.

06

Krok 4:
Na taśmie diamentowej przyklejam gotowe materiałowe aplikacje w postaci srebrnym gwiazdek, które mocuję za pomocą pistoletu z klejem na gorąco.

07

Krok 5:
Boki diamentowej taśmy dekoruję dla kontrastu czarnym woskowanym sznurkiem. Z tego samego sznurka robię kokardkę i ozdabiam nią moją bombkę.

08

09

Krok 6:
Teraz pora na choinkę ze stożka styropianowego. Ozdabianie zaczynam od samej góry. Przyklejam perełki na sznurku za pomocą pistoletu z klejem na gorąco. Natomiast dół stożka ozdabiam taśmą diamentową. Powyżej taśmy przyklejam sznurek, który dociskam dokładnie aby zakryć styropian, by nie powstały szczeliny, za każdym razem podklejając go klejem. Okręcamy choinkę, krok po kroku.

10

11

 Krok 7:
Teraz dekoruję choinkę łańcuszkiem z cyrkoniami a pozostałą przestrzeń wypełniam woskowanym sznurkiem w kolorze czarnym.

13

14

Krok 8:
Dla kontrastu tuż przy brzegach taśmy diamentowej przyklejam czarny sznurek woskowany. Choinkę ozdabiam również gotową aplikacją: gwiazdką srebrną, którą przyklejam na taśmie diamentowej oraz na samej górze stożka.

15

16

17

Krok 9:
Na koniec robię prostą kokardkę ze sznurka woskowanego i przyklejam ją na środku stożka.
18

Krok 10:
Ładny srebrno czarny komplet gotowy.
19

20

21

22