Bombka kryształowa

 

Jak zrobić bombkę kryształową?

Poniżej przedstawię krok po kroku jak samodzielnie ozdobić kulę z plexi i zrobić bombkę kryształową, bardzo błyszczącą i przeźroczystą.

32

Krok 1:
Produkty potrzebne do wykonania bombki:
kula z plexi 12 cm,
wstążka brokatowa 25 mm (złota),
tasiemka brokatowa 6 mm (złota),
tasiemka brokatowa 3 mm (srebrna),
sznurek metalizowany 1 mm (złoty, srebrny),
sznurek metalizowany pleciony 3 mm (złoty),
sznurek brokatowy 2,5 mm (biały),
sznurek oplatany biało złoty z perełkami 3mm,
sznurek 3-żyłowy srebrny 3 mm,
aplikacja łańcuszek kwiatek z cyrkonią,
koraliki na sznurku 4 mm (białe),
aplikacja na metry: taśma kokarda metalizowana,
aplikacja na metry: taśma pleciona wężyk srebrna metalizowana,
perełki 8 mm (białe,srebrne),
samoprzylepne perełki,
naklejki z pianki brokatowe gwiazdki,
śnieżynki akrylowe,
perły w płynie (złote, srebrne, antyczny brąz),
stojak na bombkę,
nożyczki,
pistolet do kleju na gorąco.

01

Krok 2:
Kulę z plexi będę ozdabiać różnymi złoto-srebrnymi tasiemkami, gotowymi aplikacjami na metry oraz perełkami i koralikami. Chcę, żeby bombka była przeźroczysta, błyszcząca i kryształowa. Zaczynam od przyklejenia za pomocą pistoletu z klejem na gorąco srebrnej aplikacji w dwóch rzędach. Wybrałam aplikację: taśma pleciona wężyk (srebrna metalizowana). Poniżej przyklejam inną aplikację, taśmę kokardę metalizowaną, również w kolorze srebrnym .

02

03

04

05

Krok 3:
Górę bombki z plexi owijam sznurkiem oplatanym. Początek sznurka przyklejam i powoli owijam naokoło, cały czas podklejając klejem. Zaczynam od sznurka srebrnego by potem zmienić go na złoto srebrny z dodatkiem ozdobnych perełek.

06

07

08

Krok 4:
Kolejnym krokiem będzie przyklejenie koralików na sznurku. Pierwszy rząd koralików kleję tuż pod sznurkiem. Kolejny pasek zrobiony z koralików i sznurka przykleiłam celowo mniej więcej 1 centymetr niżej aby powstało przeźroczyste miejsce na bombce.

09

10

11

Krok 5:
Pozostałą przestrzeń wypełniam wstążką brokatową w kolorze złotym, o szerokości 25 mm. Następnie na brzegach tasiemki przyklejam gotową aplikację: łańcuszek kwiatek z cyrkonią oraz wstążkę brokatową w kolorze srebrnym.

12

13

Krok 6:
Bombkę ozdabiam brokatowymi naklejkami z pianki w kształcie gwiazdek. Natomiast przeźroczystą przestrzeń na kuli dekoruję samoprzylepnymi perełkami.

15

16

Krok 7:
Chciałam aby moja bombka miała wiszące kryształki dlatego zrobiłam taką właśnie dekorację do powieszenia. Użyłam do tego celu kryształki, brokatowy sznurek i koraliki. Tak przygotowaną ozdobę przyklejam klejem na gorąco na samym spodzie kuli. Następnie ozdabiam miejsce przyklejenie złotym brokatowym sznurkiem, który owijam i również delikatnie podklejam klejem.

17

18

19

Krok 8:
Ponieważ na przeźroczystym dole bombki widać łączenie dwóch połówek kuli postanowiłam zrobić na nich wzorek aby trochę je ukryć. Użyłam do tego perły w płynie, specjalne farbki z precyzyjną końcówką.

20

Krok 9:
Na brokatowych sznurkach zawiązałam kryształki,perełki i koraliki. Tak zrobione ozdoby zawiązałam na samej górze kuli aby swobodnie zwisały na bombce.

21

22

Krok 10:
Zawieszkę do bombki zrobiłam z tasiemki brokatowej o szerokości 6 cm, którą przykleiłam do bombki klejem na gorąco. Zawieszkę udekorowałam kokarda, którą zrobiłam z tasiemki brokatowej, tym razem o szerokości 25 mm.

23

24

25

Krok 11:
Kryształowa bombka gotowa.

27

28

30

32

33

34

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *